امام صادق «علیه السّلام» می فرماید
هر كس دوست دارد روز قيامت، بر سر سفره‏ هاى نور بنشيند بايد از زائران امام حسين (عليه السّلام) باشد.
Wednesday, 28 September , 2022
امروز : چهارشنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۱
شناسه خبر : 898
  پرینتخانه » ویژه تاریخ انتشار : 08 مهر 1400 - 3:52 | 112 بازدید

جمهوری اسلامی حامی مردم افغانستان است نه طالبان

منطق جریان تطهیر طالبان این است که می گویند ناراحتی پدید آمده از جمهوری اسلامی ایران در افکار عمومی مردم افغانستان به خاطر سیل دروغ پراکنی درباره ی پنجشیر است و به خاطر همین مساله مردم درحال بدبین شدن به ایران و نظام اسلامی هستند.خجالت هم خوب چیزی است، شماعلاوه بر تطهیر طالبان درحال تکفیر […]

جمهوری اسلامی حامی مردم افغانستان است نه طالبان

منطق جریان تطهیر طالبان این است که می گویند ناراحتی پدید آمده از جمهوری اسلامی ایران در افکار عمومی مردم افغانستان به خاطر سیل دروغ پراکنی درباره ی پنجشیر است و به خاطر همین مساله مردم درحال بدبین شدن به ایران و نظام اسلامی هستند.
خجالت هم خوب چیزی است، شماعلاوه بر تطهیر طالبان درحال تکفیر واقعیت هستید و کسی که طالب را تطهیر کند برای تحریف حقیقت کارچندان سختی ندارد.
واقعیت ماجرا این است که افکار عمومی افغانستان به خاطر تصویر سازی های اشتباه یک عده ی پرقدرت اما غیر دولتی در ایران و القاء تصویری مبنی برحمایت ایران از طالبان منجر به پایین آمدن نگاه مثبت مردم افغانستان از ایران اسلامی شد و باید تاسف خورد و گفت که براساس گزارشات میدانی سقوط مقبولیت کشورمان در افکارعمومی افغانستان بی سابقه بوده است.
بیایید مرد باشید وبراساس انصاف آسیب شناسی بکنید که چرا مردم افغانستان احساس می کنند طالبان از جانب ایران کمک نظامی و امنیتی می شود؟؟ چرا گمان می کنند جنایت های طالبان باهماهنگی ایران و پاکستان درحال انجام است؟ پاسخ این سوالات را افراد مشخصی در ایران که از یک سال پیش تا به الآن پروژه ی تطهیر طالبان را درپیش گرفتند باید بدهند، کسانی که مسئول ریزش پایگاه اجتماعی ایران در افغانستان هستند، کسانی که ایران، مدينة ی فاضله و ام القری جهان اسلام رادر ذهن مردم درکنار طالبان بد طینت قرار دادند.
برادران و خواهران این نوشته، منهای پنجشیر است، هرکس نظام اسلامی با آن ارزش های توحیدی و تمدنی را درکنار طالبان متحجر و بی هویت قرار دهد به اسلام و انقلاب و ارزش های تمدنی جمهوری اسلامی ظلم کرده است
به افکار عمومی بگویید که جمهوری اسلامی هیچ موضع مثبتی را نسبت به طالبان اتخاذ نکرده و ایران مخالف گروه افراطی و انحصار گرای طالبان در افغانستان است.
به مردم بگویید جمهوری اسلامی طرفدار ملت افغانستان است

نویسنده : ابوقاسم
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.