امام صادق «علیه السّلام» می فرماید
هر كس دوست دارد روز قيامت، بر سر سفره‏ هاى نور بنشيند بايد از زائران امام حسين (عليه السّلام) باشد.
Wednesday, 28 September , 2022
امروز : چهارشنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۱
شناسه خبر : 1294
  پرینتخانه » افغانستان, بین الملل, پرونده ویژه تاریخ انتشار : 14 آبان 1400 - 22:12 | 470 بازدید

سخنگوی مقاومت ملی افغانستان:آمریکا پیشنهاد ما برای تاسیس دفتر نمایندگی مقاومت را پذیرفت اما تهران نپذیرفت/جبهه مقاومت افغانستان تنها یک رهبر دارد آن هم احمدمسعود است.

آقای علی میثم نظری سخنگوی جبهه مقاومت ملی افغانستان که شب گذشته میهمان لایو اینستاگرامی آقای محمدحسین جعفریان کارشناس مسائل حوزه افغانستان بود به نکات بسیار مهمی اشاره کرد. آقای نظری در پاسخ به سوال آقای جعفریان مبنی بر اینکه برخی شخصیت ها در بعضی کشورها مدعی راه اندازی مقاومت در افغانستان هستند گفت: یگانه […]

سخنگوی مقاومت ملی افغانستان:آمریکا پیشنهاد ما برای تاسیس دفتر نمایندگی مقاومت را پذیرفت اما تهران نپذیرفت/جبهه مقاومت افغانستان تنها یک رهبر دارد آن هم احمدمسعود است.

آقای علی میثم نظری سخنگوی جبهه مقاومت ملی افغانستان که شب گذشته میهمان لایو اینستاگرامی آقای محمدحسین جعفریان کارشناس مسائل حوزه افغانستان بود به نکات بسیار مهمی اشاره کرد.

آقای نظری در پاسخ به سوال آقای جعفریان مبنی بر اینکه برخی شخصیت ها در بعضی کشورها مدعی راه اندازی مقاومت در افغانستان هستند گفت: یگانه جبهه مقاومت که فعلا در افغانستان حضور فیزیکی دارد و برعلیه دشمن مبارزه می کند جبهه مقاومت ملی افغانستان به رهبری احمد مسعود است و هیچ گروه یا حزب دیگری به نام مقاومت حضور فیزیکی در افغانستان به غیر از مقاومت ملی به رهبری احمد مسعود وجود ندارد و برعلیه دشمن نمی جنگد
سخنگوی جبهه ی مقاومت ملی افغانستان در واکنش به سوال طرح شده درباره نقش امر االله صالح در جبهه مقاومت ملی گفت:جبهه مقاومت ملی افغانستان که مشخص است تحت رهبری احمدمسعود است و این مشخص است و یک سری کمیته های مختلفی وجود دارد و این دوسال است که این حرکت مقاومت و این کار سیاسی را به راه انداختیم.
ساختار و تشکیلات خیلی روشن و منظمی فعلا وجود دارد که یک تاریخچه چندساله دارد.
این عضو برجسته مقاومت ملی افغانستان گفت :هماهنگی هایی فعلا بین رهبر مقاومت ملی افغانستان و سرپرست ریاست جمهوری افغانستان(امرالله صالح) وجود دارد و هماهنگی هایی هست و شرایط ایجاب می کند که هماهنگی هایی باشد اما در جبهه مقاومت تنها یک رهبر وجود دارد و جبهه تابع یک شخص است.
ما همکاری با بعضی از شخصیت هایی که مربوط به دولت قبلی بودند و مقام داشتند داریم اما شخصیت هایی خوشنامی هستند و شخصیت هایی هستند که که یک لکه ی بسیار کوچکی در کارنامه شان وجود نداشته و مورد قبول مردم می باشند
سخنگوی مقاومت افغانستان در پاسخ به سوال آقای محمدحسین جعفریان مبنی بر حضور یا عدم حضور امرالله صالح در افغانستان گفت:آقای صالح همچنان داخل کشور هستند اما به صورت دقیق اطلاع ندارم.

سخنگوی مقاومت ملی افغانستان در پاسخ به چرایی تاسیس دفتر نمایندگی مقاومت در آمریکا گفت:جبهه مقاومت افغانستان در یک کشورخاصی برنامه نداشتیم که تنها در آمریکا نمایندگی ما باشد
ما کوشش نمودیم که در همه کشورها که ما فعالیت داشتیم یک دفتر داشته باشیم
اما جالب است که اولین کشوری که درخواست ما را پذیرفت آمریکا بوده است، ما در آمریکا یکی از بزرگترین جوامع مهاجرین را داریم و ما ناگزیر هستیم با مهاجرین خود روابط حسنه و مستقیم وفعالی داشته باشیم و درعین حال برای تبلیغ سیاسی خود و برای بعضی از آگاهی دادن ها لازم است در اینجا و در دیگر نقاط جهان مجبور شدیم که تقاضا کنیم برای چنین مجوز هایی که آمریکا اولین کشوری بود که مجوز به ما داده است.
بسیاری از کشورها که ما روابط خوبی با آن ها داریم اما مجوز راه اندازی دفتر را نداده اند.این مقام سیاسی مقاومت پنجشیر در پاسخ به سوال آقای محمد حسین جعفریان مبنی بر اینکه آیا شما درخواست تاسیس دفتر در تهران را داشتید گفت:بله بله بله ما به اکثر کشورهای همسایه چنین هدف را داریم و بازهم در جمهوری اسلامی چون جمعیت مردم ما خیلی زیاد است نیاز است که ما به هرجایی که حامی داریم طرفدار داریم علاقه مند داریم یک آدرس مشخصی داشته باشیم تا مردم به آن مراجعه کنند.
وتا اونجایی که من اطلاع دارم چنین چیزی صورت نگرفته (تهران اجازه تاسیس دفتر نمایندگی به مقاومت افغانستان را نداده است)

علی میثم نظری سخنگوی مقاومت ملی افغانستان در واکنش به جنایت های صورت گرفته از جانب طالبان گفت:طالبان که یک گروه تبهکار و تروریستی است متاسفانه این گروه به هیچ کنوانسیون بين المللی پایبند نیست به حقوق بشر و کرامت انسانی و انسانیت هیچ باوری ندارد.
تابحال از هرموضوعی که از طرفشان بیان شده و رویایی که داشتند که عفو عمومی اعلام کردیم و همه شهروندان افغانستان را می پذیریم و احترام به حقوق همه مردم افغانستان می گذاریم این همش دروغ هایی بوده و سوء استفاده کردند از این حرف ها برای فریب دادن مردم افغانستان و کشورهای همسایه‌ و منطقه و جامعه جهانی
و روز به روز آن ها چهره اصلی خود را نشان دادند و متاسفانه این ها مثل دهه هفتاد خورشیدی یا دهه نود میلادی مرتکب جنایت جنگی شدند و نسل کشی و کوچ های اجباری به راه انداختند.
سخنگوی جبهه مقاومت افغانستان در پاسخ به این سوال خبرگزاری وستا نیوز(غرب آسیا)آیا فرسایشی شدن مقاومت در افغانستان به ضرر شما نیست؟
و آیا احساس نمی کنید همین مساله منشاء رفتار سرد کشورهای منطقه و جهان نسبت به مقاومت افغانستان شده است؟؟ گفت
:

از مقاومت مردم افغانستان تنها دوماه می گذرد و هنوز وقت کافی لازم است تا قضاوت کنیم که مقاومت چقدر نتیجه داشته است آیا فرسایشی است آیا مقاومت وجود دارد یا ندارد.
می‌خواهم به دوستان تذکر بدهم که فعلا در افغانستان یک مقاومت فعال برعلیه این تبهکاران و تروریست ها وجود دارد حداقل در پنج استان در افغانستان جبهه مقاومت ملی هسته های مقاومت را ایجاد کرده است مرکز که پنجشیر و اندراب است اما فعلا هسته هایی در بدخشان در کاپیسا، غور و پروان و بلخ ایجاد شده و کم کم در ماه ها و هفته های آینده هسته های جدیدی از مقاومت راه اندازی می شود.
مشکلی که وجود داشت که ما قبل از ۱۵ آگوست در قسمت نطامی آمادگی نداشتیم و این تقصیر مانبود، یک دولتی در افغانستان بود که یک مقاومت ملی و یک مقاومت مردمی را به نفع خود نمی دانست و تا آخرین لحظه برای ایجاد یک مقاومت نظامی جلوگیری می کرد.
سال گذشته ما بعضی از کارها را در استان تخار و بدخشان آغاز نمودیم و کم کم کارما نتیجه داد اما طالبان نبود که کارمارا بهم زد بلکه دولت بود که آمد فعالیت های ما در قسمت دفاع و مقاومت مسلحانه را برهم زد.
نیاز است که به جبهه مقاومت ملی کمی وقت داده شود و این غیرواقع بینانه است که ما در ماه دوم یا سوم مقاومت همه افغانستان یا بخش هایی از افغانستان آزاد شود.

علی میثم نظری سخنگوی مقاومت ملی افغانستان در واکنش به این مساله که چرا مقاومت رسما از ایران درخواست کمک نکرد گفت:رهبر جبهه مقاومت ملی افغانستان احمد مسعود بارها گفتند که ما از جامعه جهانی درخواست کمک کردیم و ما از یک کشورخاصی درخواست کمک نکردیم
چراکه جنگی که درافغانستان جریان دارد این تنها به افغانستان و مردم افغانستان آسیب نمی رساند بلکه به همه کشورها علی الخصوص کشورهای منطقه و همسایه افغانستان آسیب مستقیم می رساند
درخواست ما از همه کشورها و جامعه جهانی این بود که به اوضاع افغانستان رسیدگی کنید.
فعلا سلاح هایی که در اختیار طالبان و دیگر گروه های تروریستی است همگی ساخت آمریکا است و آمریکایی ها دستگاه ها جی پی اس دارند در این سلاح ها که تنها آمریکایی ها می شود که در این قسمت همکاری کنند که حداقل این بعضی از سلاح ها را خنثی بسازند و بعض از سلاح های دیگر را که باقی ماندند فعال بسازند که این کار هست که کشورهای همسایه به ویژه جمهوری اسلامی ایران نمی توانستند انجام دهد.
امابازهم ما درخواست ما این بوده که تمام جامعه جهانی که جمهوری اسلامی ایران جزئی از این کشورها می شود و ما همیشه یک روابط حسنه و خوبی داشتیم که به کمک مردم افغانستان خصوصا به کمک مقاومت افغانستان برسند چراکه افغانستان توسط یک کشورخاصی اشغال شده و ما به این باور هستیم که افغانستان استقلال خود را از دست داده است و این مستقیما دیگر کشورها را هم تحریک می کند و ما بارها تذکر دادیم که تنها گذاشتن مردم افغانستان پیامدهای ناگواری نه تنها برای ما بلکه برای کشورهای منطقه می رساند اگر بگذاریم یک کشور تمام قدرت را در افغانستان تصاحب کند و افغانستان را مستعمره خود قرار دهد کاری که انگلیسی ها انجام دادند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 2
 1. سعید :
  14 آبان 0

  سلام
  شما جواب حق بودن خودتان را دادید اگر آمریکا با باز کردن دفتر حزب الله لبنان را داد پس شما درست میگویید همین آمریکا شما رو پذیرفته و ایران شما رو نپذیرفته نشان دهند این است که در جبهه باطل هستید .بیشتر از این دم از حقانیت نزنید

 2. دماوند :
  26 آبان 0

  جناب سعید بشدت آدم بی فکری تشریف دارید.همه چیزتان را با معیار آمریکا می سنجید ! آمریکا دفتر نمایندگی داعش و القاعده و جبهه النصره و بوکوحرام و … را هم باز نکرده. پس نتیجه میگیریم که داعش هم گروه بر حقی هست اینطور نیست ؟ همین که آمریکا بازگشایی دفتر داعش رو نپذیرفته نشانه ی این هست که باید به داعش کمک کنیم.

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.