امام صادق «علیه السّلام» می فرماید
هر كس دوست دارد روز قيامت، بر سر سفره‏ هاى نور بنشيند بايد از زائران امام حسين (عليه السّلام) باشد.
Wednesday, 28 September , 2022
امروز : چهارشنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۱
شناسه خبر : 982
  پرینتخانه » افغانستان, بین الملل, پرونده ویژه, خاورمیانه تاریخ انتشار : 15 مهر 1400 - 17:05 | 500 بازدید
آهنگ انقلاب اسلامی در پنجشیر

صدای تمدن نوین انقلاب اسلامی را از پنجشیر می شنوید

این روزها که بسیاری از رسانه های ایران و جهان نسبت به جنایت های طالبان در گوشه کنار افغانستان سکوت کرده اند پیج اینستاگرامی آقای محمدحسین جعفریان کارشناس مسائل حوزه ی افغانستان مرجع و منبع بسیار مهمی برای مرور حوادث واقعی افغانستان و جنایت های مخفی طالبان در نقاط مختلف این کشور شده است.آقای آزاد […]

صدای تمدن نوین انقلاب اسلامی را از پنجشیر می شنوید

این روزها که بسیاری از رسانه های ایران و جهان نسبت به جنایت های طالبان در گوشه کنار افغانستان سکوت کرده اند پیج اینستاگرامی آقای محمدحسین جعفریان کارشناس مسائل حوزه ی افغانستان مرجع و منبع بسیار مهمی برای مرور حوادث واقعی افغانستان و جنایت های مخفی طالبان در نقاط مختلف این کشور شده است.
آقای آزاد حداد (اسم مستعار) یکی از شخصیت های مقاومت در پنجشیر که شب گذشته میهمان لایو زنده ی اینستاگرامی آقای محمدحسین جعفریان بود نکات بسیار مهمی را درباره ی رویدادهای جاری در افغانستان و به صورت خاص در پنجشیر بازگو کرده است.

اما آنچه صحبت های آزاد حداد پنجشیری را بسیار حائز اهمیت کرد بخش های پایانی صحبت های او بود که با اشاره به دغدغه های تمدنی امام خمینی رحمه الله علیه و مقام معظم رهبری حفظه الله گفت: ملت ایران نشان دادند که به شعارهای امام خیمنی (ره) پایبند هستند و به مردم جهان کمک می‌کنند. طی سال‌های زیادی ما تلاش کردیم. در راستای سیاست‌های جمهوری اسلامی کار کردیم. همانطور که حضرت آقا فرمودند در زمینه تمدن نوین اسلامی کار کنید، ما کار کردیم. ولی متاسفانه عملکرد دوستان خبرنگار ما(مستندسازان اعزامی به پنجشیر) همه این تلاش‌های ما را یک شبه بر باد داد. امروز مردم از ما می پرسند که شما یک چیزی می گفتید، ولی عملکردها چیز دیگری را نشان می‌دهد. ما از طرف مردم زیر سوال رفتیم.

این صحبت ها درحالی از مقاومت گران پنجشیر شنیده می شود و خود را فرزندان حوزه ی تمدنی انقلاب اسلامی می دانند که برخی جریان های پرقدرت غیر دولتی در ایران از هیچ تهمت و تخریبی برعلیه مقاومت افغانستان و خیزش های مردمی در پنجشیر دریغ نمی کنند.
به نظر می آید این جریان ها به خاطر اینکه پیش بینی هایشان نسبت به تحولات افغانستان و تغییر طالبان نقش بر آب شده برای کم هزینه تر کردن اشتباه محاسباتی خود سعی در تخریب جریان مقابل طالبان (جبهه ی مقاومت افغانستان) را دارند.
آقای آزاد حداد در بخش های ابتدایی صحبت های خود گفت:
در چند روز اخیر هر جایی که مقاومت عملیات انجام می دهد، طالبان می‌گوید این حملات ازجانب داعش بوده است.زمانی که دوستان خبرنگار ایرانی در منطقه گلبهار پنجشیر تشریف داشتند ما خیلی پیام برای این دوستان ارسال کردیم اما توجهی به پیام های ما نداشتند.ما در کابل هم (به خبرنگاران ایرانی ) پیام دادیم که در خدمت شما هستیم که جاهایی را در پنجشیر با هم ببینیم.حداقل با خانواده کسانی‌که به شهادت رسیدند ملاقات کنید، گفتند می بینیم اما به قول خود عمل نکردند.

آقای حداد در ادامه ی صحبت های خود می گوید: دوستان خبرنگار ایرانی اگر در بازار گلبهار گشتی می زدند و داخل روستا می رفتند و اگر از مردم هم سوال می کردند مردم می گفتند که چه اتفاقاتی افتاده است. زیرا در پنجشیر جنگ‌ها اکثرا در کوهها اتفاق افتاده است.
در دربند، در شتل و در کوتل خاواک (شهر های استان پنجشیر) از هر کسی می‌پرسیدند برایشان می‌گفتند.(بعد از درگیری ها )طالبان مردم را وادار می‌کردند که به کوهها بالا بروند و اجساد آنها را از کوهها پایین بیاورند.دوستان (خبرنگار ) ایرانی اگر با مردم در گلبهار صحبت می‌کردند به آنها می‌گفتند که برای یک هفته آب نداشتند. زیرا اجساد طالبان در(بالادست ) رودخانه مانده بود و آب بوی تعفن گرفته بود و قابل استفاده نبود.
در رخه پنجشیر، طالبان بیش از ۲۰ زن را سر بریدند. همچنین طالبان در مناطق مختلف، سربازان ارتش را به کار فراخواندند ولی وقتی سربازان (به کار ) مراجعه کردند، این افراد مفقود شدند و هنوز هم هیچ خبری از آنها نیست.
من حتی آدرس‌های مشخصی را برای این دوستان ارسال کردم و اتفاقاتی که در این مناطق افتاده است را هم برای این دوستان گفتم اما توجهی نکردند.یک نفر در صلیب سرخ که فقط تنهایی خودش ۱۰۰ جسد مردم به شهادت رسیده به دست طالبان را جابجا کرده بود، ما تلاش کردیم با خبرنگاران ایرانی ملاقات کند اما خبرنگاران توجه نکردند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.